תוחלת החיים

תוחלת החיים בעולם המערבי במגמת עליה. תופעה זו יוצרת מצב של גידול מתמיד שהולך ועולה במקרים סיעודיים. הנתונים שמצטברים בעולם המערבי מצביעים על צורך גדל והולך בטיפול סיעודי – ומכאן גם הצורך בביטוח הסיעודי.

מניתוח הנתונים מסתבר שלא רק העלייה בתוחלת החיים הינה הסיבה לכך. מכיוון שתוחלת החיים מתארכת, יש באופן אבסולוטי יותר חולים, ואלו חיים תקופה ארוכה יותר. הצפי הוא כי תוחלת המחלה ותוחלת הסיעוד רק יתארכו.

האם המדינה נותנת סיוע במקרה של מצב סיעודי?

לעתים המדינה מעניקה סיוע לחולים סיעודיים לאחר בדיקת זכאות:

  • המוסד לביטוח לאומי נותן עזרה באמצעות שעות טיפול במסגרת גימלת סיעוד לחולה הסיעודי השוהה בביתו (בין 5 שעות בשבוע ל- 15 שעות בשבוע, לפי חומרת המצב).
  • משרד הבריאות משתתף בהוצאות אשפוז במוסד סיעודי רק לזכאים לפי קריטריונים של הכנסות ושל מצב בריאותי.
  • קופות החולים מממנות את הוצאות האשפוז במקרים מסוימים (חולה סיעודי הסובל ממחלות קשות נוספות, אדם בתהליך שיקום, או אדם תשוש הסובל ממוגבלות תפקודית קלה יותר מאדם סיעודי).

המשותף לכל המקרים הוא שעיקר הנטל הכלכלי מונח על החולה או על בני משפחתו.

מה כלול בביטוח סיעודי דרך השב"ן (משלים של קופות החולים )?

לחברי שירותי השב"ן בקופות החולים מוצע כיסוי סיעודי חלקי בתנאי שהצטרפו לביטוח המוצע. חשוב לזכור שהכיסוי ניתן רק למי שביקש בפועל לרכוש אותו ואינו ניתן באופן אוטומטי .

נבחן את התקבול המגיע לאותו חולה סיעודי למקרה החמור יותר של אשפוז סיעודי

  • בחב' דקלה המבטחת את חברי ה'כללית' יקבל 7500 ש"ח לשש שנים בלבד באופן מדורג
  • בחברת 'כלל בריאות' המבטחת את חברי 'מכבי' יקבל 10000 ש"ח לחמש שנים (לחברי מכבי מגן זהב, חברי כסף יקבלו 50%)
  • בחב' 'הפניקס' המבטחת את חברי 'מאוחדת' יקבל 7000 ₪ לשלוש שנים ועוד 4200 ₪ לשנתיים נוספות
  • בחב' 'כלל בריאות' המבטחת את חברי 'לאומית' יקבל 7000 ש"ח לשלוש שנים, 4200 ₪ לשנתיים נוספות ו-2800 ₪ לחמש שנים לכל החיים

המסקנה הינה כי בכל קופת חולים ייווצר מחסור כספי עצום בהתאם לסוג הטיפול ביתי או מוסדי הנדרש למטופל. בכדי לממן מחסור זה יש להשלים את הכיסוי הסיעודי בפוליסה פרטית.

מהו ביטוח סיעודי פרטי?

קיים מגוון רחב ביותר של פוליסות ביטוח סיעודי פרטי החל בפוליסות המעניקות פיצוי למס' שנים דרך פוליסות לכל החיים וכן פוליסות ייעודיות המשלימות את הכיסוי של השב"ן .

ביטוחים משלימים אלה יעניקו פיצוי כספי מייד לאחר שיסתיים הפיצוי הניתן דרך קופות החולים וכך יהיה מוגן המבוטח במקרה סיעודי לכל חייו .

במסגרת תכנון הגנות משפחתי נאסוף את כל הנתונים לגבי ביטוחים סיעודיים שקיימים נבחן וננתח אותם ונשלים את הכיסוי הנדרש באמצאות פוליסות פרטיות איכותיות ואטרקטיביות.

פורסם ביום: 19 באוקטובר, 2010 | בשעה: 9:20 | קטגוריות: ביטוח סיעודי, כללי, תכנון הגנות משפחתי | ניתן להתעדכן בתגובות חדשות לפוסט באמצעות פיד RSS 2.0 . לא ניתן להוסיף תגובות או לשלוח פינגים.

One Response to תוחלת החיים העולה והשפעותיה על הביטוח

  1. פינגבאק: שווה קריאה