דירה, כידוע , היא הנכס היקר ביותר אותו אנו רוכשים. רבים הם האנשים שעמלים כל חייהם על רכישתה ודואגים לטפחה ולשמור עליה.

על כן, חשוב ביותר גם לדאוג לבטוח את הדירה, מכל נזק אפשרי. לא כל שכן, מפני אסונות טבע, שלפי כל המומחים יגיעו גם אלינו – כמו רעידת אדמה.

"האחריות לרכוש הפרטי נמצאת בידי כל אחד מאתנו"

תחזית הועדה פרלמנטרית , שהוקמה במיוחד לצורך היערכות כלכלית בעקבות רעידת האדמה הצפויה, מעריכה כי נזקי המבנים עשויים להגיע ל-50 מיליארד דולר, כפי שדווח ב- YNET.
לדברי סגן שר האוצר, יצחק כהן, בהציגו את התוכנית הכלכלית להיערכות היום שאחרי, מדובר בסכום שלא תוכל המדינה לספוג במסגרת התקציב שלה.

יו"ר הוועדה, ח"כ פאינה קירשנבאום ממפלגת "ישראל ביתנו" הוסיפה כי ישראל נמצאת בסיכון גבוה לרעידת אדמה, ואסון השריפה בכרמל שיקף את הבעיות הכלכליות שלפנינו במקרה של אסון המוני. "צריך להיות ברור לכולנו שהמדינה לא תוכל להושיט יד לאזרחים שיאבדו את בתיהם ורכושם בקטסטרופה".

כמו כן הוסיפה ואמרה כי "האחריות לנכסי הממשלה מוטלת עליה ונדרשת עבודת מטה מקיפה לביטוח נכסים אלו. אבל האחריות לרכוש הפרטי נמצאת בידי כל אחד מאתנו. גם פרויקטים חשובים כמו תמ"א 38 אינם יכולים להחליף את ביטוח הדירה. חיזוק המבנים יכול להציל חיים, אבל ספק אם יבטיח את שלמות המבנים ואת יכולת השרידות שלהם לטווח ארוך."

עד שנבחרי הציבור, ראשי המדינה והרשויות יגבשו החלטה כיצד להתייחס ביטוחית לנזק שייגרם לדירתנו מפני רעידות אדמה, למה שלא נדאג לעצמו בביטוח פרטי?

סוגי ביטוח דירה

ביטוח דירה הפך לנפוץ לאחרונה, בעקבות המודעות ההולכת וגוברת לנזקים ופגעים שאינם תלויים בנו, אחד מהם הוא סכנת רעידת האדמה הנוראית המאיימת על שלומנו ושלמות ביתנו.

אז אלו סוגי ביטוח דירה קיימים?

1. ביטוח מבנה – ביטוח מבנה מכסה אתכם על נזקים שעלולים להיגרם למבנה הדירה או הבניין (בית הדירות או בית משותף) שבו אתם גרים, לרבות רעידת אדמה.

הביטוח מכסה נזקים שנגרמו למרפסות, צנרת, אינסטלציה, דוודים, הסקה, שערים, גדרות וכל החלקים הקבועים והמחוברים של הדירה או אליה חיבור של קבע. במקרה והדירה מצויה בבית משותף, הכיסוי כולל גם את החלק היחסי של המבוטח ברכוש המשותף וכן אובדן שכר הדירה (במקרה של שהמבוטח משכיר את דירתו).
העדר ביטוח שכזה עלול להביא למצב של העדר אפשרות שיקום הבניין במקרה נזק גדול, עקב מחסור באמצעים כספיים של בעלי הדירות שאינן מבוטחות.

2. ביטוח תכולה – בניגוד לביטוח מבנה, המכסה נזקים שנגרמו לחלקים מהם בנויה הדירה או הבית המשותף, ביטוח תכולה מכסה את החפצים האישיים שלנו הנמצאים בה.

אנו מחזיקים חפצים יקרי ערך בדירתנו, ולכן חשוב מאוד לבטח אותם. לא רק במקרה של פריצה או גניבה, אלא גם במקרה של אסון טבע. לכולנו זכורה השריפה בכרמל, בה איבדו רבים את תכולת דירתם וחלקם אף חפצים יקרי ערך , שלא היה עליהם ביטוח.

בניגוד לשריפת הכרמל, עידת אדמה היא סכנה הידועה מראש, ולכן אפשר ואף רצוי להיערך אליה מראש בהתאם על ידי הסדרת הכיסוי הביטוחי.

ביטוח תכולת דירה ייתן לכם פיצוי על כל אובדן או נזק של חפץ שייגרם בעקבות רעידת אדמה – מתכשיט יקר ועד פלזמה. הכל כמובן בהתאם לפוליסה.

למה כדאי לעשות ביטוח דירה דווקא במרכז לביטוח המשפחה?

למרכז לביטוח המשפחה הסדרים מיוחדים עם חברות הביטוח ונותני שירותים נוספים בענף . במקרה צורך נשלח סוקר מיגונים וסוקר תכולה לצורך הפקת פוליסה איכותית . לקוחותינו מקבלים שרות וטיפול אישי ומקצועי לאורך כל הדרך בתעריפים הוגנים ותחרותיים

פורסם ביום: 13 בפברואר, 2011 | בשעה: 15:48 | קטגוריות: כללי | ניתן להתעדכן בתגובות חדשות לפוסט באמצעות פיד RSS 2.0 . לא ניתן להוסיף תגובות או לשלוח פינגים.

סגור לתגובות.