בתחילת החודש פורסמו הנתונים המעודכנים בכל הנוגע לתחלואת בסרטן,  כפי שנמסר על ידי משרד הבריאות והאגודה למלחמה בסרטן. מנתונים אלו, שכלל אין להקל בהם ראש, עולה כי כל ישראלי שלישי עלול לחלות בסרטן במהלך חייו.


לחצו על התמונה להגדלה

כצפוי, הסיכון לפתח את המחלה עולה משמעותית עם הגיל : בעוד שרק אחד מכל 141 גברים בשנות ה-30 לחייו יאובחן כחולה בסרטן, בקרב גברים בני 60 יפתח את המחלה אחד מכל שבעה. בקרב נשים, אחת מכל 49 בשנות ה-30 לחייה תחלה בסרטן ואילו אחת מכל תשע נשים בשנות ה-60 לחייה תפתח את המחלה.

מתברר, שהסיכון הגדול מתחיל אחרי גיל 50 – בקרוב הגברים עולה בתקופה זו הסיכון ב-5.9% ואצל הנשים ב-4.7%.

לצד העלייה בתוחלת החיים, ישנה אף עלייה בתחלואה, לדבריו של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן כפי שמפורסם בכתבה. הרגלי המחייה, לדברי הממונה על רישום הסרטן במשרד הבריאות, ד"ר מיכה ברחנא, השתנו. הגורמים למחלות הם לרוב סביבתיים ולא גנטיים דוגמת תזונה ירודה, עודף משקל, צריכת אלכוהול מוגברת והיעדר פעילות גופנית.

לכן, מפתיע כי רבים בטוחים שלהם זה לא יקרה. לאור נתונים אלו לא כדאי להיות שאננים ומומלץ לדאוג לביטוח מחלות קשות, המכסה את המבוטח במקרה שבו ילקה במחלת הסרטן, כמו גם ביטוח בריאות ותרופות, הכולל תרופות יקרות לטיפול בסרטן שאינן בסל הבריאות.

התמודדות עם מחלת הסרטן על סוגיה, קשה מנשוא. על החולה להתמודד מלבד המחלה, עם ההוצאות , להן נוסף גם אובדן הפרנסה לא רק שלו, אלא לעיתים קרובות אף של בן הזוג התומך בו לאורך תקופת המחלה.  ביטוח מחלות קשות, עונה בדיוק על הצורך להתמודד עם המעמסה הכלכלית הכבדה, כשהוא מעניק פיצוי כספי חד פעמי בעבור כל סוגי הסרטן.

ביטוח בריאות ותרופות, המכסה אף על תרופות שאינן בסל הבריאות, מעניק את התרופות היקרות והמתקדמות ביותר לטיפול במחלה, תרופות להן מינימום תופעות לוואי, השומרות על איכות חיים סבירה גם בעת הטיפול במחלה. הפוליסה אף מעניקה את האפשרות לבחור מנתח מרדים ולבצע את כל הניתוחים הקשורים במחלה באופן פרטי.

המרכז לביטוח המשפחה, מתמחה בתכנון הגנות משפחתי מסוג ביטוחי בריאות.
למרכז לביטוח המשפחה יכולת ליווי וטיפול לאורך המחלה, בין אם במתן ייעוץ בבחירת הרופאים והמנתחים ואף בהפנייה למרכזי רפואה וטיפול מהמתקדמים בעולם.

פורסם ביום: 16 בפברואר, 2011 | בשעה: 13:20 | קטגוריות: ביטוח בריאות ותרופות, ביטוח מחלות קשות, כללי | ניתן להתעדכן בתגובות חדשות לפוסט באמצעות פיד RSS 2.0 . לא ניתן להוסיף תגובות או לשלוח פינגים.

One Response to אחד משלושה – למה צריך ביטוח למחלת הסרטן?

  1. פינגבאק: שווה קריאה