בישראל רופאים מהטובים בעולם, הזוכים לכבוד ויוקרה בחו"ל. אולם, למרבה הצער, שירותיהם אינם זמינים לכולם בעת צרה. כתבת תחקיר ששודרה לאחרונה בחדשות ערוץ 2 , מחדדת את העובדה שמערכת הבריאות מציבה את האזרח הישראלי הפשוט בסוף התור של הרפואה הציבורית.


לחצו לצפייה בכתבה כפי ששודרה בערוץ 2


רפואה בעת צרה – זמינה לכולם?

ענף תיירות המרפא , מגלגל מאות מיליוני שקלים בשנה. התיירים המשלמים סכומים גדולים מקבלים עדיפות לטיפול אצל הרופא הבכיר אליו פנו , תוך זמן קצר מרגע הפנייה, בבתי חולים כמו תל השומר, איכילוב, בלינסון, הדסה, אסף הרופא ורמב"ם.
לעומתם, הישראלי הממוצע, יטופל על ידי הרופא שזמין, לרוב מתמחה, וייאלץ להמתין ברשימת המתנה ארוכה לרופא הבכיר, וזאת בתמורה לסכומים גדולים.

נתונים מהכתבה – סכומים ופרקי זמן המתנה לתורים דחופים אצל רופאים מומחים :

פרופ' משה פאפא, מומחה בעל שם לניתוחי כריתת שד, פרופ' שוקי דור מומחה להפריות מתל השומר ודר' מילטון סאוטה מומחה לסרטן ריאות מבלינסון – כולם מומחים בעלי שם שלא ניתן להזמין אליהם תור רגיל בבית החולים. עלות תור במרפאה הפרטית שלהם נע בין 1,500 שקל לבדיקה ל-30,000 שקלים לניתוח , כשהתור יקבע בטווח זמן של כשלושה שבועות מרגע הפנייה.

תיירים לעומת זאת, ישלמו 15,000-30,000 $ והרופאים יתפנו אליהם תוך שבוע. תור לניתוח אצל דר' ויקטור גואטה – מהמצנטרים הטובים בישראל, יכול להגיע ל-55,000 שקלים , לא כולל שכר מנתח, בעוד תייר ישלם עלות של כמעט 15,000 דולר ויקבל תור עד שבוע מרגע הפנייה תור פרטי לפרופ' תמר פרץ – מומחית עולמית לסרטן השד יהיה בעלות של 1,635 שקלים עבור הביקור הראשון (ירושלים) או 2,139 שקלים (תל-אביב) וזמן ההמתנה – חצי שנה.

לסיכום

במקרה של אירוע רפואי, ניתוח או טיפול רפואי משמעותי, יעלו לאזרח הפשוט המשלם מיסים כל חייו זמן המתנה רב ויתכן שאף יעלו לו בבריאותו, אלא אם כן יש לו כסף מזומן רב.
גם ביטוח רפואי פרטי טוב יוכל להציל את המצב. זוהי האופציה הזולה והנכונה ביותר. אני מקפיד לדאוג כי לי, למשפחתי, לחבריי וללקוחתיי היקרים, יהיה ביטוח רפואי פרטי טוב, על כל מקרה וממליץ על כך בחום לכולם.

פורסם ביום: 2 במרץ, 2011 | בשעה: 10:48 | קטגוריות: ביטוח בריאות ותרופות, ביטוח מחלות קשות, כללי | ניתן להתעדכן בתגובות חדשות לפוסט באמצעות פיד RSS 2.0 . לא ניתן להוסיף תגובות או לשלוח פינגים.

One Response to דווקא בעת צרה – מערכת הבריאות אינה לצידכם

  1. פינגבאק: שווה קריאה