בשבוע שעבר נחשף בעיתון "ישראל היום" , כי קופת חולים מאוחדת שוללת או מעכבת בשיטתיות אישורים למימון תרופות הכלולות בסל הבריאות לסובלים ממחלות קשות, זאת על מנת לחסוך בכסף.

משרד הבריאות, שהתריע על ממצאים אלו, קובע כי אותם איסורי מתן תרופות , פוגעים רפואית וכלכלית במאות חולים, הלוקים בסרטן, מחלות פרקים, מחלות נוירולוגיות, מחלות מערכת העיכול ואוסטיאופורוזיס. על החולים לעבור שבעת מדורי גיהנום, חלקם מקבלים תרופותיהם בעיכוב עקב דרישה שאין בה צורך, במתן אישור בכל פעם מחדש על הצורך בתרופה ואחרים בשל הנפקת חלק מהתרופות בבתי מרקחת ספורים.

בכתבה , אם כן, שוב עולה הבעיה הגדולה של אספקת תרופות יקרות למחלות קשות. זוהי אטימות של מערכת הבריאות בארץ ובעיקר של קופות החולים, שלא רק שאינן מספקות תרופות שאינן בסל הבריאות, אלא גם מערימות קשיים בכך שמונעות אספקת תרופות שנמצאות בסל הבריאות ומיועדות להארכת והצלת חיים.

רק פוליסת ביטוח תרופות שלא בסל הבריאות נותנת מענה לבעיה המתוארת בכתבה.
כיום משווקות ע"י חברות הביטוח מגוון פוליסות ביטוח בריאות ותרופות, הכוללות כיסוי לתרופות כימיות וביולוגיות . מדובר לרוב בתרופות יקרות מאד, שעלותן לחודש מגיעה לאלפי ואף לעשרות אלפי שקלים.

פורסם ביום: 13 במרץ, 2011 | בשעה: 18:37 | קטגוריות: ביטוח בריאות ותרופות, ביטוח מחלות קשות | ניתן להתעדכן בתגובות חדשות לפוסט באמצעות פיד RSS 2.0 . לא ניתן להוסיף תגובות או לשלוח פינגים.

One Response to מונעים מתן תרופות שבסל מחולים במחלות קשות

  1. פינגבאק: שווה קריאה