ביטוח רכב

אחרי דירה, רכב הוא בדרך כלל הנכס היקר ביותר עבור משק בית ממוצע. מספר רב של משקי בית אף מחזיקים יותר מרכב אחד. רכב הוא נכס ה"מועד לפורענות".

לצערנו, כמעט כל בעל רכב חווה סיטואציה לא נעימה של גנבה או תאונה – ומכאן אפשר להבין את החשיבות ואת ההכרח בביטוח לרכב.

ביטוח רכב מורכב משלושה סוגים:

1. ביטוח חובה – ביטוח חובה לרכב מחויב על פי חוק מדינה, וזאת מתוך ההכרה כי הסיכונים שמקבל עליו בעל הרכב מחייבים אותו בביטוח. על כן, נהג שייתפס נוהג ברכבו ללא ביטוח רכב חובה, ייענש בחומרה על פי חוק וייפתח נגדו תיק פלילי.

יש לציין כי ביטוח חובה מכסה רק במקרה של פגיעה או נזקים בגוף לנהג, לנוסעי הרכב ולהולכי רגל. מעבר לעבירה על החוק, נהיגה ללא ביטוח חובה, יכולה לעלות לבעל הרכב בהוצאות אדירות, במידה והתאונה גרמה לפגעי גוף שעלולים להתברר כיקרים מאוד כמו אשפוז, תרופות, טיפולים רפואיים, פיזיותרפיה, ניתוחים ועוד.

2. ביטוח מקיף – ביטוח מקיף מפצה על נזקים כלליים שנגרמו לרכב שלך או לרכב של מישהו אחר והוא מכסה מגוון רחב של סיכונים כמו גניבה, תאונה, שריפה, ועוד – לפי מה שמפורט בפוליסה.

תעריפי הביטוח המקיף נקבעים בעיקר לפי שווי הרכב, נתוני הנהג העיקרי ברכב, ומספר ונתוני הנהגים הנוספים. סכום הפיצוי יקבע לפי שיעור הנזק שנגרם לרכב. במקרה של גניבה, למשל, הנזק הוא "טוטאל לוס" והפיצוי יהיה לפי ערך הרכב לפני הגניבה.

הפוליסה לביטוח מקיף כוללת ברוב המקרים גם את הכיסויים האלה: הגנה משפטית, טיפול בתביעות צד ג', תחבורה חלופית למוסך הסדר, שרותי דרך וגרירה 24 שעות ביממה, תיקון שמשות, רכב חלופי במקרה של גניבה ועוד

3. ביטוח צד ג' – ביטוח צד ג', שנקרא גם ביטוח צד שלישי, הוא ביטוח רשות, המהווה את הכיסוי המינימאלי בו ניתן לבטח את הרכב. ביטוח זה כלול בדרך כלל בביטוח המקיף. לכן, במקרה בו לא מבוטח הרכב בביטוח מקיף, יש מקום לשקול ביטוח צד שלישי, מכסה נזקים שנגרמו לרכוש של גורם שאינו צד בחוזה בין בעל הפוליסה לבין חברת הביטוח.

הביטוח מכסה נזקים שנגרמו בתאונה, התהפכות הרכב או התנגשותו ברכוש של צד ג'. לרוב כולל הכיסוי כל נהג שנהג ברכב המבוטח, בתנאי כמובן שנהג ברשות בעל הפוליסה. הביטוח יכסה נזקים שנגרמו לכלי רכב אחר, אבל גם לרכוש שאינו קשור לרכב כמו: גדרות, שלטים, ספסלים וכו'.

למה כדאי לעשות ביטוח רכב דווקא במרכז לביטוח המשפחה?

למרכז לביטוח המשפחה הסדרים מיוחדים עם חברות הביטוח ונותני שירותים נוספים בענף . לקוחותינו מקבלים שרות וטיפול אישי ומקצועי , לאורך כל הדרך בתעריפים הוגנים ותחרותיים . תנאים מיוחדים לנהגים וותיקים וזהירים ( ללא תביעות 3 שנים אחרונות )