ביטוח מחלות קשות – מציל חיים
מאת: דוד נתנאל

אוק 27

משום מה בציבור נוצר הרושם כי הפוליסה הביטוחית הפרטית אינה מכסה במקרים שבאמת צריך אותה. אבל העובדה היא שהמציאות מראה אחרת. לא אחת קורה שביטוח פרטי ממש מציל חיי אדם, רק שלא שומעים על זה. אולי במידה מסוימת של צדק – כי כך צריך להיות.

מקרה מסוג זה שכן הגיע לכותרות – הוא סיפור מחלתה והחלמתה של הילדה עמית קדוש . בחודש שעבר חזרה עמית ארצה לאחר חודשים רבים בהם קיבלה טיפול בארה"ב, שבעקבותיו החלימה ממחלת הלוקמיה הקשה בה לקתה. הסיפור סוקר בהרחבה בכל כלי התקשורת.

לחצו על התמונה לצפיה בסרטון מ NANA10:

הסיפור של עמית קדוש והמכתב המרגש שכתבה משפחתה לחברת הביטוח

עמית קדוש לקתה בהיותה בת שש בלבד בסרטן הדם (לוקמיה), באוקטובר 2008 והזדקקה להשתלת מח עצם. הילדה המקסימה כבשה את לב המדינה במאבקה בלוקמיה בה לקתה.

במשך שנה ושלושה חודשים , שהתה עמית עם משפחתה בארה"ב לצורך  טיפולים ממושכים, כאשר לאורך כל התהליך ליוותה אותה חברת הביטוח. המשפחה שבה לפני כחודש לארץ לאחר שנמצא כי כל תאי הסרטן נעלמו מגופה.

זוהי דוגמא כיצד בשקט בשקט וללא פרסום ויחסי ציבור בנושא, שילמה חברת הביטוח את מלוא העלות בגין טיפוליה של עמית היקרה. קיימם עוד מקרים רבים מסוג זה, שמחמת סודיותם הרפואית אינם מתפרסמים בכלי התקשורת.

לפניכם המכתב ששלחה משפחתה של עמית קדוש לחברת הביטוח

מהו ביטוח מחלות קשות הכולל ניתוחים והשתלות בחו"ל?

ביטוח מחלות קשות מעניק פיצוי שגובהו מוסכם מראש, במידה ואירע אירוע רפואי חמור, אותו מכסה הפוליסה. כמו כן, ביטוח זה מעניק כיסוי הוצאות הכרוכות באותו אירוע או מחלה חמורה. פוליסת ביטוח מחלות קשות, הכוללת ביטוח ניתוחים והשתלות בחו"ל, אמורה לכסות על כל הוצאותיהם של הניתוחים בחו"ל.

לרוב פוליסה מסוג זה מכסה השתלת לב, ריאות, כליות, לבלב, מח עצם, מעי וכבד. חשוב לוודא אם עלויות המנתחים, הבתי חולים והטיסה כלולות בפוליסה ואם יש הגבלה לגובה הכיסוי שלה.  כמו כן, כאשר מדובר בהשתלות או ניתוחים מורכבים, יש לוודא כי הביטוח אף כולל פיצוי חודשי על זמן ההחלמה וההתאוששות, שיכול לארוך חודשים ואף שנים.

לסיכום- חשיבות ביטוח מחלות קשות

כמשתקף ממכתבה של משפחת קדוש, ההתמודדות עם מחלה קשה היא מפרכת. עם גילוי מחלה שכזו, נדרשים האדם ומשפחתו לגייס את כל כוחותיהם הנפשיים להתמודדות יום יומית- פיזית ונפשית, בכדי לחזור לקו הבריאות במהירות האפשרית. יתרה על כך, ההתמודדות כרוכה בזמן רב, זמן שבא על חשבון הפרנסה, שבעת מצוקה מסוג זה, זקוקים לה ולכל המשאבים הכלכליים יותר מכל.

ביטוח שכזה מאפשר את השקט לפחות ברמה הפיננסית , על מנת שהחולה ומשפחתו יוכלו להתרכז בדבר החשוב ביותר- טיפול והחלמה.

פורסם ביום: 27 באוקטובר, 2010 | בשעה: 13:19 | קטגוריות: ביטוח מחלות קשות, כללי | ניתן להתעדכן בתגובות חדשות לפוסט באמצעות פיד RSS 2.0 . לא ניתן להוסיף תגובות או לשלוח פינגים.

One Response to ביטוח מחלות קשות – מציל חיים

  1. פינגבאק: שווה קריאה