לפי החוק, כל אחד מחויב לשלם ביטוח לאומי. לפי ההיגיון, הביטוח הלאומי צריך לתת לנו להרגיש בטוחים. לפי המציאות, אנחנו באמת משלמים, אבל הביטחון שהביטוח הלאומי באמת יבטח אותנו, שואף לאפס.

במוצאי שבת האחרון צפיתי בכתבתה של שרה ב"ק ששודרה בחדשות ערוץ 2 וכעסתי, למרות שקשה לומר שהייתי מופתע.

במשך כל ימי חיינו אנו משלמים לביטוח הלאומי, מתוך ידיעה ברורה שיום אחד באמת נזדקק לו. אבל כשהיום הזה מגיע, קשה מאוד לקבל את מה שבאמת מגיע לנו. הכתבה תיארה מצוין מצב זה, בו תובעי ביטוח לאומי נאלצים להילחם במכשולים ביורוקרטיים סבוכים ומחוסר ברירה פונים לחברות עצמאיות על מנת שיטפלו להם בעניינים תמורת עמלה שמנה. לא כך צריכה לנהוג מדינה במבוטחים שלה.

אי אפשר לסמוך על ביטוח לאומי

אני מכיר זאת מקרוב. מניסיוני כסוכן ביטוח משפחה, אני נפגש עם מבוטחים פוטנציאליים שכירים או עצמאיים, שאצלם תמיד עולה אותה התנגדות נפוצה לרכישת ביטוח פרטי משפחתי: " יש לי בטוח לאומי " או " בשביל מה יש את המדינה? היא תעזור לי במקרה הצורך".

כמו שניתן לראות, הכתבה מתארת עד כמה במקרה הצורך קשה מאוד אפילו לקבל את המעט שמגיע לנו מביטוח לאומי על פי חוק ויש להשתמש בחברות ייעוץ ועורכי דין על מנת לקבל את הקצבאות.

ביטוח משפחתי פרטי – 100% הגנה ביטוחית

בביטוח המשפחתי הפרטי המצב שונה לחלוטין. סכומי הביטוח שישולמו בעת תביעה נקבעים במהלך שיחת הייעוץ עם הסוכן על פי צרכי המשפחה. ביטוח הפרטי לא ייתכן מצב, כפי שמתואר בכתבה, לפי משפחה שהרוויחה סכום של 12,000 ₪ לחודש, תרד באופן דרסטי ותסתפק רק בסכום של 2000-3000 ₪ לחודש במקרה תאונה או מחלה. כמובן שיש גם לקחת בחשבון שבמקרה תאונה ואו מחלה יש גם הוצאות נוספות כגון: אביזרים אורטופדיים, ייעוץ רופאים, טיפולי פיזיוטרפיה, ניתוחים ועוד.

כמו כן, בעת תביעה מביטוח פרטי, המבוטח מיוצג בדרך כלל על ידי סוכן הביטוח שאחראי לדאוג שיקבל את המגיע לו. בנוסף, המבוטח מקבל 100% מסכום הפיצוי ללא שותפים או מתווכים שיגזרו עליו קופון. העובדה שבביטוח המשפחתי הפרטי לא זקוקים לגוף נוסף שיסייע לתבוע מחברת הביטוח, מעידה על עצמה שמדובר בהליך קל נוח מקצועי ובעיקר אנושי הרבה יותר מהתהליך המביש שמוצג בכתבה.

פורסם ביום: 1 בדצמבר, 2010 | בשעה: 10:33 | קטגוריות: ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח בריאות ותרופות, ביטוח חיים, ביטוח לאומי, ביטוח משפחה, ביטוח נכות מתאונה, כללי | ניתן להתעדכן בתגובות חדשות לפוסט באמצעות פיד RSS 2.0 . לא ניתן להוסיף תגובות או לשלוח פינגים.

סגור לתגובות.