ביטוח סיעודי לכולם – האמנם?
מאת: דוד נתנאל

דצמ 27


ביום רביעי שעבר, שמעתי כמו כולם על היוזמה של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, להעלות את מס הבריאות בחצי אחוז, על מנת להכניס את הביטוח הסיעודי לסל הבריאות.

אין ספק שמספר האנשים הנזקקים לטיפול סיעודי עולה בשל העלייה בתוחלת החיים. הטיפול היום- יומי בחולה סיעודי, שאינו יכול לבצע בכוחות עצמו פעולות פשוטות כמו אכילה, רחצה, להתלבש או לעבור ממצב ישיבה לעמידה או שכיבה , עלול להיות קשה נפשית ואף כלכלית ללא הסיוע של ביטוח סיעודי. העלויות ההתחלתיות באם מדובר בחולה המטופל בבית על ידי עובד/ת זר/ה הן כ 8,000 ₪ לחודש ואלו מגיעות לכ-12,000 ועד 18,000 ₪ כאשר מדובר באישפוז במוסד סיעודי .

עד כמה יעילה יוזמתו של ליצמן?

"צוחקים עליי, אומרים שזה חלום, אבל תעשו חשבון כמה כסף ייכנס מתוספת כזו" , כך אמר ליצמן לפני מספר ימים. לא ברור אם הצעתו של ליצמן אכן תרקום עור וגידים לכדי הצעת חוק שתעבור. אולם מה שברור, הוא שלא מדובר בביטוח מטעמה של הממשלה, אלא בתוספת מס על האוכלוסיה היותר מבוססת, שבסופו של דבר תממן את הביטוח הסיעודי לאוכלוסיה בעלת שכר נמוך , או את אלו שכלל אינם עובדים. כאשר זוהי תמונת המצב, כמובן שלא מדובר בביטוח שיהיה מספק, אלא בביטוח שתנאיו יהיו בסיסיים ביותר. האוכלוסיה עדיין תאלץ לרכוש ביטוח סיעודי פרטי בנוסף לזה שיוצע, שכן הוא לא יהיה מספק, כפי שביטוח לאומי לא הביא לכך שאנשים הפסיקו לרכוש ביטוח נכות ואובדן כושר עבודה;  או כפי שהביטוחים המשלימים שהוצעו במסגרת חוק הבריאות הממלכתי , לא נמצאו מספקים ורבים רכשו ביטוח בריאות ותרופות פרטי.

ביטוח סיעודי פרטי – הכיסוי המושלם

למרבה המזל קיימות מגוון פוליסות של ביטוח סיעודי פרטי.  חלקן לכל החיים, אחרות מעניקות פיצוי למספר שנים וקיימות אף פוליסות ייעודיות שמשלימות את הכיסוי של הביטוח הסיעודי המצומצם (הנע בין שלוש לשש שנים בלבד) שמציעות קופות החולים במסגרת ש.ב.נ. במסגרת תכנון הגנות משפחתי נאספים בקפידה הנתונים השונים אודות הביטוחים הסיעודיים הקיימים (דרך קופות חולים , קולקטיב של מקומות עבודה וכו'), ולאחר ניתוחם מותאם הכיסוי הנדרש  למבוטח הפוטנציאלי, הזוכה לפוליסה סיעודית פרטית שהיא אטרקטיבית ואיכותית.

פורסם ביום: 27 בדצמבר, 2010 | בשעה: 11:26 | קטגוריות: ביטוח סיעודי, כללי, ראשי | ניתן להתעדכן בתגובות חדשות לפוסט באמצעות פיד RSS 2.0 . לא ניתן להוסיף תגובות או לשלוח פינגים.

סגור לתגובות.