טיפ מס' 4 – ביטוח השתלות איברים
מאת: דוד נתנאל

פבר 03

הבריאות יקרה מפז, אולם לרוב אנו מבינים זאת רק כאשר אין היא תקינה. לכן חשוב מבעוד מועד, לוודא כי ברשותנו הכיסויים הביטוחיים שיגנו עלינו מפני מצב של חולי. הטיפ השבועי שלי בנושא ביטוח בריאות נוגע לביטוח השתלות איברים.

מדוע צריך ביטוח השתלות איברים, בעוד חוק בריאות ממלכתי והמשלימים של קופות החולים מעניקים כיסוי להשתלות איברים?

לא פעם אנו שומעים בחדשות על אנשים הזקוקים להשתלות , המחפשים נואשות תרומות איברים באמצעות אירועי התרמות למיניהם ותוכניות טלוויזיה.

כיצד זה קורה אם אמור להיות כיסוי שמעניקה המדינה?

התשובה היא באותיות הקטנות, כמובן.

אמנם, חוק בריאות ממלכתי והמשלימים מטעם הקופות, אכן מכסים השתלות איברים, אולם התנאים לקבלת השתלה דרך חוק ביטוח בריאות ממלכתי כה דרקוניים, שמעטים הם הזוכים לסיוע באמצעותו. כך למעשה נוצרת הטעייה של הציבור , כי יש כיסוי ציבורי להשתלות איברים, כאשר בפועל – אין.

מה עליכם לבדוק בפוליסת השתלות איברים שלכם, או לקראת רכישה של אחת כזו?

תקרת פיצוי או שיפוי – בעוד בעבר נמכרו פוליסות עם תקרה של 100 אלף דולר, 250 אלף דולר וכו', מרבית הפוליסות המשווקות כיום, הן ללא תקרת פיצוי או שיפוי. כלומר, כל סכום הנדרש, מכוסה.
למחזיקים בפוליסה ותיקה מומלץ לבדוק את הנושא ולשדרג לפוליסה ללא תקרת פיצוי.

השתלת איברים מן החי – בפוליסות ותיקות, השתלה הוגדרה כהחלפת איברים מאדם לאדם. היום משתילים איברים גם מן החי ואין לכך כיסוי בפוליסות הותיקות, בניגוד לרוב המכריע של הפוליסות החדשות. חשוב לשים לב לנקודה זו ולעדכן את הפוליסה בהתאם.

בדומה לטיפים הקודמים שלי, גם הפעם, חשוב לי לחזור ולהדגיש, כי לא מספיק להחזיק פוליסת בריאות ולהניח כי יש כיסוי לעת צרה, חלילה. יש לבדוק שהפוליסה עדכנית ותביא תועלת בעת תביעה, באם תהיה אחת כזו.

במרכז לביטוח המשפחה, חקרנו את פוליסות ההשתלות המשווקות בארץ על היתרונות והחסרונות שלהן ואנו מציעים ללקוחותנו את הכיסוי האופטימלי עבורם, במסגרת תכנון הגנות משפחה. זאת תוך מתן דגש על החשיבות שבעדכון ורענון הפוליסה אחת לתקופה, לטובתו של המבוטח.

פורסם ביום: 3 בפברואר, 2011 | בשעה: 15:14 | קטגוריות: ביטוח בריאות ותרופות, כללי | ניתן להתעדכן בתגובות חדשות לפוסט באמצעות פיד RSS 2.0 . לא ניתן להוסיף תגובות או לשלוח פינגים.

One Response to טיפ מס' 4 – ביטוח השתלות איברים

  1. פינגבאק: שווה קריאה