המרכז לביטוח המשפחה – בערוץ 2
מאת: דוד נתנאל

מרץ 21

היום התארחתי בתוכנית הבוקר "לחיות טוב" בערוץ 2. בדבריי הדגשתי את הצורך של כל אחד ואחד מאיתנו להגן על משפחתו, אך למרות זאת רובנו לא משתמשים בפתרון הביטוחי הנכון ומסתפקים בביטוח לאומי ובקופות החולים.


ביטוח משפחה חשוב לכולם גם שלא במודע

המשפחה היא הדבר היקר לנו, לה אנו דואגים בעודנו בחיים וגם מעוניינים לדאוג לכך שתהיה מסודרת לאחר לכתנו. אם נערוך סקר , במסגרתו נשאל אנשים מספר שאלות, נגלה כי עולה ממנו כי ביטוח הוא דבר החשוב לכולנו, גם שלא במודע.

על השאלה מה הכי יקר לך בחיים, יענו מרבית האנשים – משפחה, בריאות, קריירה, חברים.
על השאלה מה הדבר ממנו אתה חושש ביותר, רוב האנשים יקשרו בתשובתם את פחדיהם הגדולים ביותר לאסון שאינו בשליטתם שעלול לפקוד את חייהם כמו תאונה, רעידת אדמה, מחלה קשה, בעיה רפואית ותלות בהשתלה או בתרופה שקשה לממן ועוד.
על השאלה הנוספת, וגם המעניינת ביותר – איך תגן על משפחתך בצורה הטובה ביותר, אם היא הדבר היקר לך ביותר, שאתה חושש לשלומו; יענו מרבית האנשים תשובות מהוססות, הנתלות בעיקר על כך שבעזרת ביטוח לאומי וקופות החולים ניתן להשיג כיסוי לכל אסון ותחלואה, מה שאינו נכון כמובן. מכאן עולה שהצורך בכיסוי ביטוחי הולם, הינו צורך, עבור כל אחד מאיתנו שמשפחתו חשובה לו.

היכן בכל זאת הבעייתיות בכל הנוגע לתהליך ביטוח המשפחה?

אנשים מרבים לבטח את עצמם ואת משפחתם, אולם לא באופן יזום. מדובר במוצר שנמכר לאחר שכנועים ולא באופן יזום מצידו של הלקוח. התוצאה היא שהמוצר המתקבל, אינו בשליטתו של הלקוח ולא תמיד מותאם לצרכיו. ניתן להשוות את אופי רכישת הביטוחים היום, לאדם הנכנס לסופר ללא רשימת מכולת, שטועם מהכול, קונה הרבה, חוטף כאבי בטן ובבואו להכין ארוחה, לא בטוח שיש לו את כל המצרכים הדרושים לו באמת.

טיפים – כיצד יש לרכוש את ביטוח המשפחה המתאים לכם ולמשפחתכם?

1. איש מקצוע – יש להיעזר באיש מקצוע אמין, המתמחה בביטוח משפחות (לא ביטוח רכב למשל).
2. כיסוי מותאם אישית – על איש המקצוע להגדיר מה חסר למשפחה ומה היא צריכה ועל פי כך, להתאים במיוחד ביטוח משפחתי המתאים לה באופן ספציפי. ביטוח שכזה יהיה אפקטיבי, אטקרטיבי מבחינת עלויות, ואף ימנע כפילויות מיותרות.
3. ליווי תומך לאורך זמן – חשוב שתהיה כימיה עם איש המקצוע, שילווה אתכם לאורך זמן. מדובר באדם שחשוב שישכב בשבילכם על הגדר בעת צרה, אם חלילה, יהיה צריך להוציא את המגיע לכם מחברות הביטוח.
4. עדכון הפוליסה – חשוב להיות עם האצבע על הדופק ולעדכן, לרענן ולשנות את הביטוח מעת לעת. מה שהיה נכון עבור המשפחה לפני עשר שנים לא בהכרח נכון עבורה כיום.

לסיכום

ביטוח משפחתי, יש לעשות בצורה מתוכננת, מאורגנת ויזומה מצד הלקוח המבוטח. כך השליטה עוברת לידיו וגם , חשוב מכך, יוענק לו הכיסוי הטוב ביותר.

פורסם ביום: 21 במרץ, 2011 | בשעה: 13:32 | קטגוריות: ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח לאומי, ביטוח מחלות קשות, ביטוח משפחה, ביטוח נכות מתאונה, כללי | ניתן להתעדכן בתגובות חדשות לפוסט באמצעות פיד RSS 2.0 . לא ניתן להוסיף תגובות או לשלוח פינגים.

4 Responses to המרכז לביטוח המשפחה – בערוץ 2

  1. פינגבאק: שווה קריאה

  2. פינגבאק: ביטוח משפחה – אירוח בתוכנית לחיות טוב בערוץ 2 |